İletişim Kurumsal

KIA’DAN 2017 “Red Dot” ÖDÜLLERİNDE ÜÇLÜ ZAFER...

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden KIA, “Red Dot” tasarım ödüllerine bir kez daha damgasını vurdu. Optima Sportswagon, Niro ve yeni Rio kendi kategorilerinde ödüllendirildi. Optima Sportswagon etkileyici tasarımıyla ‘Best of the Best’ olarak ödüllendirirken, hibrit crossover segmentindeki Niro ise bünyesinde barındırdığı detaylarla övgü aldı. KIA, 2017 Red Dot tasarım ödüllerinde almış olduğu 3 ödülle 2009 yılından bu yana elde ettiği Red Dot ödül sayısını 18’e çıkarttı.

 

KIA, bir kez daha dünyanın en saygın tasarım değerlendirme oluşumu olan Red Dot tasarım ödüllerine damgasını vurdu. 2017 Red Dot tasarım ödüllerinde üç modeli ile ödüle layık görülen KIA, böylece daha önceki başarısını tekrarlamış oldu. KIA, 2017 Red Dot tasarım ödüllerinde Optima Sportswagon, Niro ve yeni Rio olmak üzere farklı sınıflardan üç modeli ile ödüllendirildi. Modellerini güçlü ve dinamik tasarımla şekillendirmeyi öncelik olarak gören KIA için tasarım ödülleri böylelikle bir gelenek haline geldi.

 

Son derece çekici, dinamik ve etkileyici tasarımı ile KIA Optima Sportswagon... 

KIA Optima Sportswagon 2016 yılında ‘Best of the Best’ olarak ödüllendirilen, önceki neslin sedan gövde tipinin başarısını devam ettiriyor. Optima’nın önceki nesli sedan gövde tipiyle 2011 yılında da ödüle layık görülmüştü. KIA’nın, 2017 Red Dot tasarım ödüllerinde almış olduğu 3 ödül ile 2009 yılından bu yana kazandığı Red Dot ödül sayısını 18’e çıkarttığı görüldü. KIA, aynı zamanda bu yılın başlarında IF Design ödüllerinden de üç ödül almıştı. KIA’nın Avrupa pazarı için özel olarak üretilen ilk D segmenti station wagon modeli olan Optima Sportwagon, son derece çekici, dinamik ve etkileyici bir tasarımı, kalite algısı yüksek prestijli bir iç mekan ile tamamlıyor. Sadece heyecan uyandıran bir tasarım ve kaliteli bir iç mekan sunmakla kalmayan KIA Optima Sportswagon, aynı zamanda bir station wagon otomobilden beklenen kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği de sunuyor.

 

Tamamen yeni bir tasarım anlayışı ile şekillendirilen yeni KIA Rio...

Yeni KIA Rio, sadece çekici bir tasarım sunmakla kalmıyor, en yeni bilgi ve eğlence sistemleriyle güvenlik teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.  Rio ayrıca, kullanıcı dostu yapısıyla ileri seviyede kullanım verimliliği vaat ediyor. Uzun motor kaputu ve daha dik C sütunu ile güçlü ve dinamik bir silüet ortaya koyan yeni KIA Rio, yenilikçi ve ergonomik tasarıma sahip sürücü odaklı kokpit mimarisiyle yolculukları keyfe dönüştürüyor.

 

Dünyanın ilk hibrit crossover’ı KIA Niro...

Dünyanın ilk hibrit crossover modeli olarak öne çıkan KIA Niro ise, kompakt crossover segmentinin kullanım kolaylığı ve ergonomisini bünyesinde barındırıyor. Niro, büyük oranda çok daha sıradan bir tasarıma sahip olan hibrit otomobillerin çevre dostu kullanım teknolojisini ise aynı potada eritiyor...